Drevený megafón, Zlatá Baňa

Zlatá Baňa 3440, 082 52 Zlatá Baňa
N 48.93980368273954 E 21.436722569542592

Štvormetrový drevený megafón v katastri obce Zlatá Baňa, blízko cyklotrasy spájajúcej Prešov s okolitými dedinami, jeho autori oficiálne sprístupnili verejnosti.  Atrakcia z dreva váži dve a pol tony a znásobuje zvuky okolia. Je vyrobená zo smrekového dreva a má tvar deväťhranného ihlanu. 

Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka 4-metrovému drevenému megafónu, ktorý bol inštalovaný pri cyklotrase neďaleko Prešova. Keď si doň sadnete, očaria Vás zosilnené zvuky okolitej prírody a vy si tak môžete užiť nefalšovaný prírodný orchester.

Atrakcia z dreva váži dve a pol tony. Je vyrobená zo smrekového dreva a má tvar deväťhranného ihlanu. Megafón môže vďaka svojim rozmerom slúžiť v prípade núdze aj ako útulňa na prenocovanie alebo ako úkryt pred nepriaznivým počasím.

Megafón nemá v strednej ani západnej Európe konkurenciu a podobný majú iba Estónci. S nápadom vytvoriť ho prišli štyria mladíci z občianskeho združenia Hlas lesa. Ich cieľom je dostať viac turistov do atraktívnych častí lesa na východe našej krajiny

Drevený megafón stojí neďaleko cyklotrasy spájajúcej Prešov s okolitými dedinami, približne jeden km za obcou Zlatá Baňa v Temnom lese 200 m od altánku a ohniska.

 

 

 

Webová stránka bola vytvorená v spolupráci s Unceasing Solutions s.r.o.