Čerešňa – Turistický chodník, Bardejov

N 49.335319804363884 E 21.24518281373091

Medzi turisticky atraktívne miesta v okolí Bardejova patrí turistický chodník Čerešňa. Svoje čaro má počas celého roka, no v zime je lákadlom ešte o čosi viac.

Sedlo Čerešňa sa nachádza v nadmorskej výške 520 m n.m. Je križovatkou turistických ciest. Pre turistov je k dispozícii aj krytý posed a otvorené ohnisko. V polovici decembra 2020 bola dokončená obnova infraštruktúry turistických prvkov v sedle Čerešňa, ale aj v neďalekom miestnom posedení Tri studničky. Obnovou prešla aj Zbojnícka Studňa. Touto revitalizáciou sa podarilo ešte viac zatraktívniť sedlo Čerešňa, ktoré leží na dôležitej križovatke viacerých turistických chodníčkov a leží tiež na najdlhšej turistickej trase na Slovensku, ktorou je 790 km dlhá Cesta SNP, začínajúca na Dukle a končiaca na Bradle. Obnovené boli drevené altánky, lavičky, studničky či využívané ohnisko.

Dôležitou súčasťou turistického chodníka Čerešňa je aj nový „Kráľovský singletrack“, s dĺžkou 1,3 km. Sčasti sa pripája na existujúcu lesnú cestu popod Kamennú horu, ktorá spája sedlo Čerešňa s miestnym posedením Tri studničky.
Okolie Bardejova a Bardejovských kúpeľov má vhodné podmienky na cykloturistiku a vďaka revitalizácii turistických chodníkov ako aj samotného okolia je spomínané prostredie čoraz atraktívnejšie. Z Čerešne sa turisti dokážu dostať aj na iné vyhľadávané miesta.
Zo sedla Čerešňa je napríklad Stebnická Magura vzdialená 1:15 h a Hradný vrch Zborov 3:10 h. Ak navštívite mesto Bardejov alebo Bardejovské kúpele, turistický chodník Čerešňa je správnou voľbou na turistiku.

Webová stránka bola vytvorená v spolupráci s Unceasing Solutions s.r.o.