Vydaj sa na cestu sebapoznania

Obajvte miesta, ktoré dýchajú krásou. Región ktorý spája duchovný pokoj s nádhernou prírodou a históriou.


Naplánuj si výlet

Miesta

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) je vlajkový projekt programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko, ktorý spája najkrajšie duchovné regiíony Slovenska.

Mariánska Hora Levoča

Krásne miesta Svätomariánskej púte vám otvoria srdce Ak sa chceme pripraviť na budúcnosť, potrebujeme poznať svoju minulosť. Podobne to platí pre cestovanie na ďaleké miesta, ktoré túžime navštíviť. Pred tým, než sa vydáme na cestu do ďalekých končín zeme, mali by sme poznať svoj rodný kraj. Ten, ktorý nás kreoval a dal nám  identitu, ktorú by […]

Zisti viac

Hanigovský hrad

Hrad sa nachádza nad obcou Hanigovce pri Sabinove, ukrytý medzi kopcami bočnej rázsochy pohoria Čergov, na najvýchodnejšom výbežku bradlového pásma. Je prístupný z obcí Hanigovce a Ľutina. 

Zisti viac

Sabinov

Mesto,ktoré má veľký potenciál pritiahnuť mnoho turistov z celého sveta, aj vďaka Oscarovému filmu „Obchod na korze“.

Zisti viac

Miniskanzen drevených chrámov

Unikátne miesto, na ktorom nájdete verné zmenšeniny drevených chrámov východného obradu.

Zisti viac

Pútnické miesto Ľutina

Najznámejším a najvýznamnejším pútnickým miestom gréckokatolíkov na Slovensku sa nachádza neďaleko Sabinova na južnom svahu Čergovského pohoria v doline potoka Ľutinka. Táto malá dedinka s množstvom atraktivít učaruje nielen pútnikom.

Zisti viac

Socha sv. Floriána

Na námestí Bardejova, pred Bazilikou minor sv. Egídia, stojí socha sv. Floriána, patróna hasičov.

Zisti viac

Bazilika minor sv. Egídia – NKP 16. Prašná bašta

Bardejov je okresným mestom Prešovského kraja. Nachádza sa na severovýchode Slovenska v regióne Šariš. Zachovalé stredoveké centrum je od roku 2000 zapísané medzi lokality Svetového dedičstva UNESCO.

Zisti viac

Bardejovské Kúpele a.s

Najväčším bohatstvom Bardejovských Kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré svojím zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe.

Zisti viac

Hornošariššské osvetové stredisko

Mesto Bardejov zabezpečuje organizáciu kultúrnych podujatí v meste prostredníctvom oddelenia kultúry, ktoré aktívne spolupracuje s ostatnými kultúrnymi inštitúciami v meste – Hornošariššské osvetové stredisko Bardejov, Šarišské múzeum Bardejov, Bardejovské Kúpele a.s., Kultúrne a turistické centrum- Poľsko-slovenský dom v  Bardejove, ZUŠ Bardejov.

Zisti viac

ZOO – Spišská Nová Ves

Zisti viac