Vydaj sa na cestu sebapoznania

Obajvte miesta, ktoré dýchajú krásou. Región ktorý spája duchovný pokoj s nádhernou prírodou a históriou.


Naplánuj si výlet

Objavujte duchovné destinácie

Vydajte sa na púť spolu s nami cez najkrajšie neobjavené regióny východu.


Naplánuj si výlet

Zo Slovenska do Poľska a späť

Viera nepozná hranice. Vydajte sa na duchovnú cestu medzi Slovenskom a Poľskom.


Naplánuj si výlet

Dębowiec

GPS súradnice
Lat: 49.68446556382612
Lng: 21.459795859667302

9. septembra 1846 v La Salette vo Francúzsku sa dvom chudobným pastierom: 14-ročnej Melanii Calvat a 11 – ročnému Maximiliánovi Giraud zjavila Matka Božia Krásna Pani – lebo tak ju deti nazývali- sedela na kameni s tvárou urkytou v dlaniach a z očí sa jej neustálne rinuli slzy. Svetlo Posolstva z La Salette veľmi rýchlo dorazilo aj do Poľska. Už v r. 1847 sa objavili prvé brožúry s opisom tejto zázračnej udalosti.

V r. 1902 dorazilo do Krakova päť švajčiarskych saletínov, aby sa naučili jazyk. Mali pracovať medzi Poliakmi v Spojených štátoch amerických. Avšak traja z nich zostali v Poľsku, aby práve tu začali novú rehoľnú misiu. Ich prvou zastávkou boli Puźniki. V r. 1910 saletíni zakúpili stavebný pozemok v Dębowci, na ktorom postavili rehoľný dom a Nižší seminár. Už o rok neskôr sa sem z Puźnikov presťahovali. Spolu s kláštorom postavili aj kaplnku Matky Božej z La Salette. Bola vysvätená 15. septembra 1912 a o štyri dni neskôr sa v Dębowci konal prvý odpust.

Obraz Márie je umiestnený na hlavnom oltári a je darom od krakovskej maliarky Matyldy Meleniewskej. Obraz rýchlo preslávili zázraky. Bleskový rozvoj kultu podporovala aj dobročinná práca kňaza Michała Kolbucha. Veľkou pomocou pri šírení posolstva z La Salette bol „ Posol Matky Božej Lasaletskej” vydaný v r. 1921. V roku 1926 bola posvätená nová socha sediacej Matky Božej Lasaletskej privezenej z Poznane.

Investície z projektu

  • Výstavba parkoviska
  • Výstavba prístrešku s ohniskom
  • Výstavba prvkov drobnej architektúry – lavičky, cyklostojany, výsadba zelene, spevnený povrch
  • Montáž monitoringu s wifi hotspotom
  • Montáž osvetlenia
  • Montáž ozvučenia plochy