KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR, Smerdžonka

147, 059 06 Červený Kláštor
N 49.38916028580761 E 20.42141702693208

Prírodné liečebné a klimatické KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sú zamerané na poskytovanie ústavnej a ambulantnej kúpeľnej starostlivosti klientom, ktorí dovŕšili 18. rok veku a poskytovanie ambulantnej starostlivosti klientom, ktorí nedovŕšili 18 rokov.

Smerdžonka sa v archívnych dokumentoch spomína už v roku 1777, keď lekári a vedci monitorovali pramene v okolí. Neskôr sa Červený Kláštor stal kúpeľnou osadou a v roku 1887 už bol začlenený do zoznamu kúpeľov v celom Uhorsku. Po prvej svetovej vojne boli kúpele zničené, no podarilo sa ich obnoviť. Rovnaký osud ich však postihol aj počas druhej svetovej vojny. Vojna ich poznačila natoľko, že ďalších šesťdesiat rokov už na liečenie ľudí neslúžili. Kúpele sa obnovili v roku 2004, kde opäť v tejto nádhernej lokalite v Pieninského národného parku ožil kúpeľný turistický ruch.

Výnimočné kúpele v srdci Pienin.  KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sú výnimočné krásnym prostredím národného parku, kvalitou životného prostredia, čistotou ovzdušia a pokojnou rodinnou atmosférou. Okrem liečby kožných, dýchacích, pohybových, tráviacich a ďalších chorôb ponúkame skvelé možnosti pre individuálnych klientov, rodiny s deťmi alebo väčšie skupiny.

Ubytovanie rôzneho štandardu, výborné možnosti trávenia voľného času, chutné jedlo alebo posedenie pri dobrej kávičke. Kúpele pozývajú aj tých, čo majú chuť rozjímať v pokoji, prejsť sa kúpeľným parkom alebo vyskúšať vonkajšiu Kneipp terapiu s balančným chodníkom. Zažite neopakovateľné spojenie prírody, ktorá lieči a spoločne strávených chvíľ.

Nádherné výhľady na okolité hory, krásny kúpeľný park plný zelene, drevín, okresných kríkov a kvetov vám zaručene dodajú pozitívnu energiu a pomôžu odreagovať sa od bežných starostí