Mariánska Hora Levoča

N 49.04456838560434 E 20.599403196375704

Krásne miesta Svätomariánskej púte vám otvoria srdce

Ak sa chceme pripraviť na budúcnosť, potrebujeme poznať svoju minulosť. Podobne to platí pre cestovanie na ďaleké miesta, ktoré túžime navštíviť. Pred tým, než sa vydáme na cestu do ďalekých končín zeme, mali by sme poznať svoj rodný kraj. Ten, ktorý nás kreoval a dal nám  identitu, ktorú by sme mali dokonale poznať. V tomto nám môže byť nápomocná Svätomariánska púť so svojimi výnimočnými miestami Prešovského kraja.

Levočské vrchy a Mariánska hora

Levočské vrchy vás lákajú malebnými podhorskými lúkami, ktoré sa prelínajú s hlbokými a tichými lesmi. Panoráma Vysokých Tatier vám doslova vyrazí dych a váš obdiv si získajú historické skvosty krásnej Levoče. Vydajte sa tiež na pútnické miesto Mariánska hora, ktoré vás pohltí Božou prítomnosťou. Práve tu môžete získať odpovede na svoje otázky o duchovnom napredovaní či zmysle svojho života. Odchádzať budete s láskou naplneným srdcom a pocitom blízkej Božej prítomnosti. Stíšte sa a vnímajte čaro tohto pútnického miesta, ktoré nabáda človeka k túžbe po hľadaní zmyslu života.

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) vyzdvihuje kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám.

Investície z projektu

  • Vytvorenie oddychovej zóny s krížovou cestou
  • Modernizácia dámskych hygienických zariadení na Mariánskej hore – prístavba
  • Vybudovanie vjazdu a výjazdu z parkoviska a napojenie na existujúcu komunikáciu

Otváracie hodiny


Po veľkej noci začínajú pravidelné sväté omše v nedeľu popoludní 14.30 hod.