Expozícia liehovarníctva na Spiši – Nestville Park Hniezdne

Hniezdne 471, 065 01 Hniezdne
N 49.301396692760925 E 20.63937379823269

SPOZNAJTE NESTVILLE PARK – MIESTO, KDE SI KAŽDÝ PRÍDE NA SVOJE.

Dávnu históriu tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva severného Spiša, siahajúcu od 12. storočia až po súčasnosť, spoznáte počas prehliadky expozície Nestville Distillery, ktorá pozostáva z troch častí: Historickej, kde sú znázornené ukážky ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom, modernej, ktorá predstavuje jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe, tradičnej, ktorou je Degustačná miestnosť s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky. Práve v tejto časti expozície sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky. Dokonalou bodkou na záver je návšteva podnikovej predajne s pamätnými suvenírmi a produktmi Nestville Distillery. 

Degustačný zážitok štyroch produktov spoločnosti Nestville Distillery obsahuje program Rozšírená degustácia, ktorý uspokojí aj tie najnáročnejšie chuťové bunky. Vychutnajte si ho v Degustačnej miestnosti pri jednom z najväčších vyrezávaných obrazov v Európe, ktorý umocní atmosféru degustácie a prinesie vám neopakovateľný zážitok.

Zažite v rámci programu Whisky Tour riadenú degustáciou chutí Nestville Whisiek v jedinečnej Degustačnej miestnosti. Ochutnáte štyri variácie Nestville Whisky, v ktorých nájdete unikátny chuťový zážitok. V závere programu každého z vás potešíme Nestville darčekom. 

Riadená degustácia štyroch produktov limitovanej edície Nestville Whisky pre pravých whisky milovníkov. Degustácia limitovaných produktov Nestville Distillery – Nestville Whisky Black&White 40%, Nestville Whisky Master Blender 2019 10yo 43%, Nestville Whisky Master Blender 2020 11yo 43%, Nestville Whisky Master Blender 2021 12yo 43%.

Využite jedinečnú príležitosť naplniť si vlastnoručne fľašu Nestville Whisky Single Barrel priamo na plniacej linke v Degustačnej miestnosti expozície Nestville Distillery. Nestville Whisky Single Barrel je špeciálna edícia v limitovanom počte približne 430 fliaš z jedného suda. Stáča sa ručne vždy len po otvorení jedného suda z bieleho duba, v ktorom dozrieval whisky destilát. Každá fľaša je originálna svojim poradovým číslom, číslom suda, z ktorého bola odobratá, dátumom zrenia a vekom.

Nestville Distillery nie je len expozícia, ktorá je nositeľom a oživovateľom tradícií, ale zároveň sa stáva aj strediskom s komplexnými službami v oblasti cateringu. Oslávte tak významné životné jubileá, výročia a krstiny v nevšedných priestoroch Nestville Koliby a Degustačnej miestnosti, ktorá je skvostným dielom miestnych rezbárov. Okrem neformálnych stretnutí sú dokonalým miestom aj na usporiadanie konferencií, teambuildingov či firemných večierkov na utuženie a stmelenie pracovného kolektívu. Unikátnosťou je možnosť prenájmu pódia a tribúny priamo v areáli Nestville Parku.

 

 

Otváracie hodiny

Po - Ne: 10.00 – 18.00

8,00€ /