Ostrá hôrka – Turistický okruh Bardejovské kúpele

Bardejovské Kúpele
N 49.328412317157195 E 21.276234415245742

Turistický okruh Ostrá Hôrka v Bardejovských Kúpeľoch je dobrým tipom na výlet pre bežkárov, milovníkov horskej cyklistiky, turistiky, ako aj na prechádzky rodín s deťmi.  Chodník Ostrá Hôrka tvoria 3 okruhy, vďaka ktorým si každý turista môže dĺžku trasy prispôsobiť svojej kondícii:

  • veľký okruh – 3,5 km
  • stredný okruh – 1,5 km
  • malý okruh – 1 km

Samotné Bardejovské Kúpele sú situované v lesnom prostredí plnom kyslíka. Celý areál je udržiavaný a voľne prechádza do lesa. Bardejovské Kúpele boli v niektorých starších listinách označované za „kúpele pokoja“. Je to naozaj oprávnené, pretože je to miesto z formálneho hľadiska súčasťou mesta Bardejov, ale v skutočnosti leží mimo neho, v krásnom a pokojnom prostredí lesov s výbornými klimatickými podmienkami. Pri nedávnych výskumoch sa opakovane potvrdilo, že ide o miesto s najčistejším vzduchom na Slovensku.

V kúpeľoch sa nachádza pešia zóna a lesopark, ktoré všetkým ponúkajú pokoj a oddych od každodenného života. V areáli kúpeľov sa nachádza aj letné kúpalisko s vyhrievanou vodou, tenisové kurty a krytá tenisová hala, miniaturgolf, kyslíková dráha, turistické a cyklistické chodníky, Múzeum ľudovej architektúry – skanzen, kino, obchodné centrum.