Predseda PSK Milan Majerský sa spolu s delegáciou počas pracovnej cesty do Santiaga de Compostela v Španielsku stretol so zástupcami miestnych regionálnych samospráv Galícia a Astúria, ktorým prezentovali projekt a nadviazali spoluprácu na rozvoji pútnického turizmu.

Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov PSK.

“Projekt Svätomariánska púť („Svetlo z východu“)  bol inšpirovaný práve najznámejšou pútnickou trasou do Santiaga de Compostela. Realizáciou projektu vidíme priestor pre rozvoj pútnického turizmu a takisto je to veľká príležitosť, ako zvýšiť návštevnosť v Prešovskom kraji,” priblížil predseda PSK Milan Majerský.

Zúčastnili sa medzinárodnej konferencie

Na stretnutiach so zástupcami regionálnej samosprávy boli delegácii prezentované informácie o pozitívnom ekonomickom dopade pútnickej trasy Camino Xacobeo na oba regióny.

Za zmienku stojí fakt, že výdavky na tento turistický produkt sa niekoľkonásobne vrátia do regiónu, ale aj to, že 80 percent pútnikov sa opätovne vracia späť, čo potvrdzuje tento fakt.

Delegácia sa zúčastnila aj medzinárodnej konferencie World Trail Conference 2018, na ktorej vystúpili s príspevkami rečníci z rôznych krajín sveta.

Počas konferencie PSK nadviazal spoluprácu s turistickými organizáciami z Maďarska a Čiech, ktorá sa týka ďalšieho rozvoja Svätomariánskej trasy vo forme spoločných projektov.